Aparat słuchowy

Utrata słuchu jest dolegliwością, która najczęściej dopada ludzi z racji wieku, niemniej jednak nie w każdym momencie wiek jest przyczyna gorszej jakości słyszenia. W wielu przypadkach ubytki słuchu są wynikiem pracy zawodowej.

Jeżeli już ktoś latami pracuje w zobowiązaniach, gdzie stale jest hałas, to siłą rzeczy z w pewnych przypadkach jego słuch może ulec pogorszeniu. Osoby takie w znaczącej liczbie sytuacji zmuszone są do tego, żeby nosić aparaty słuchowe, bo tylko dzięki nim są w stanie komunikować się ze światem (więcej – akcesoria do aparatów słuchowych.). Wówczas konieczne są im również baterie 312 do aparatów słuchowych, bo bez nich te nie są w stanie funkcjonować. Aparaty słuchowe stworzone są w tej chwili tak, że niewiele kto jest w stanie je zauważyć.
Oczywiście, jeżeli już ktoś się przyjrzy, to taki aparat dostrzeże. Zakłada się je za ucho. Produkuje się je w cielistym kolorze, dlatego nie rzucają się one w oczy. Dla wielu osób, które słabo słyszą, takie aparaty są powodem do wstydu. Całkowicie nieuzasadnionym. Bo nie widać ichniejszym na pierwszy rzut oka, a jeżeli pozwalają na normalne funkcjonowanie, to jak najlepiej powinny być stosowane. Aparaty takie i akcesoria do aparatów słuchowych nie są zbyt kosztowne. Zwykle zakup takiego urządzenia poprzedza specjalistyczne badanie słuchu. Na jego bazie określa się ubytek słuchu u moc, na jaką aparat musi zostać nastawiony. Badanie takie organizuje się w specjalnych gabinetach. Tam też zwykle można zamówić aparat słuchowy. Są też sklepy internetowe, gdzie filtry do aparatów słuchowych Oticon można kupić (zobacz – oticon prowax.). Te zwykle kupuje się we własnym zakresie wówczas, gdy bardzo dobry aparat słuchowy zostanie już wybrany i kupiony.

Źródło informacji: nowax.