Dekoracja kościoła – czerwony dywan

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdej zakochanej pary. Do tego dnia wykonujemy się przez długi okres czasu, bacząc na prawie każdy detal. Oprawa ślubu jest  niewyobrażalnie na prawdę ważna, ponieważ umożliwia na uzyskanie wyjątkowej, uroczystej atmosfery.

Młode Pary przywiązują dużą wagę nie tylko do swojego wyglądu, ale również do wyglądu otoczenia. Ogromne znaczenie posiada klimat, jaki uda się zdobyć w kościele. W ogromnej liczbie przypadków wybieramy kościół parafii jednego z przyszłych małżonków, ale Narzeczeni czasem decydują się na wyszukanie klimatycznego, małego kościółka w malowniczej miejscowości, lub okazałej, bogato zdobionej bazyliki. Niezależnie od rodzaju wybranej świątyni, należy ją przy tym udekorować. Poza dekoracji w formie kwiatów, należy zadbać o czerwony dywan ślubny, który nada dostojności chwili przemarszu Narzeczonych do ołtarza.

Dywan na ślub posiada nie tylko estetyczne znaczenie, pełni również dodatkową funkcję ochronną dla białej sukni Pani Młodej. Kościoły posiadają zwykle kamienną posadzkę, po której codziennie przechodzi wielu ludzi. Ułożenie dywanu na drodze, którą w kościele pokonuje Młoda Pani, umożliwi uniknąć zabrudzeń w dolnych partiach sukni , a oprócz tego na trenie.

Biały dywan z kolei to idealne rozwiązanie na ślub w plenerze. Pomoże zaznaczyć uroczysty charakter wydarzenia oraz pięknie będzie współgrał z wizerunkiem Młodej Pary. Będzie też świetnym rekwizytem, który rozjaśni wizualnie zbyt ciemny kościół.

Dzień ślubu to jedyny taki dzień w życiu, dlatego należy zadbać nawet o najdrobniejsze szczegóły. W przyszłości ma możliwość nie będziemy o wszystkim pamiętać, niemniej jednak oprawa wizualna posiada również niebagatelne znaczenie dla obrazów, utrwalonych na ślubnej fotografii, czy filmie z uroczystości.