Do biura – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą nawet wyścig o jak najlepiej wymyślną etykietę. I nie jest istotne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Mają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

By te efekty uzyskać, w ogromnej liczbie przypadków nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” itd. Hasła te, aby zostały widoczne są na tle jaskrawych barw, żeby w tym momencie rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica w gronie etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie wykorzystuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Głównym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym rozstrzygnięciem od tych foliowych, zatem jeżeli już warunki przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Identycznie, jeżeli już opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne warunki niekorzystne, polecam zastosować etykietę foliową ażeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy też przerwa sprawia brak sposobów jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś łatwe i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.