Nowoczesne HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że norma HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można kupić w każdym sklepie z elektroniką i także w sieci. Coraz częściej ukazują się jednak rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej wycinków znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma zatem 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo nowoczesnym urządzeniem, które daje możliwość podpinać równocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje około 100 pln, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i pozwala rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 , a ponadto tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień grafikom, jak i przez graczy oraz firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie także takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego rodzaju rozwiązania można kupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Wręcz całkiem inaczej, jakość w internecie może być analogiczna, a czasami wręcz lepsza. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wykonany w zgodzie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi okres czasu i będzie nas przez to cieszył.

Warto zobaczyć: sciana telewizyjna.